ODRŽANO TAKMIČENJE U GAĐANJU GLINENIH GOLUBOVA, RUKOMETNI TURNIR I OPŠTINSKI KUP U NOGOMETU

U povudu 10. marta Dana općine Doboj Istok danas je održano  takmičenje u gađanju glinenih golubova, rukometni turnir  i Opštinski kup u nogometu.

Sa početkom u 09,00 sati u organizaciji LD „Fazanka“ Doboj Istok održano je takmičenje u gađanju glinenih golubova. Najuspješniji takmičari su:

1. Osmić Elmir (prvo mjesto)
  2. Avdić Admir (drugo mjesto)
  3. Avdić Damir (treće mjesto)

Rukometni turnir u organizaciji RK „Mladost-Doboj Istok, održan je u sportskoj dvorani OŠ „Brijesnica“ sa početkom u 10,00 sati.

Na turniru su učestvovale 4 ekipe: ŽRK „Krivaja“ Zavidovići, ŽRK „Gračanica Firs“, ŽRK „Živinice“ i domaćin RK „Mladost Doboj Istok“.

Turnir je otvori Predsjednik kluba gosp. Admir Dautović.

Za kulturni sadržaj pobrinili su se članovi Kulturno umjetničkog društva „2.Juni-Stanić Rijeka“

Rezultat turnira:

1. Utakmica

RK “MLADOST DOBOJ ISTOK” –  ZRK “KRIVAJA” ZAVIDOVIĆI 5:13

1. Utakmica

ZRK ” GRAČANICA FIRST” – ZRK ” ŽIVINICE” 5:16

Utakmica za 3 mjesto

RK ” MLADOST DOBOJ ISTOK” – ZRK “GRAČANICA FIRST” 7:5

Finale

ZRK ” KRIVAJA” – ZRK “ŽIVINICE” 29 : 15

Plasman

1. Krivaja (prvo mjesto)
  2. Zivinice (drugo mjesto)

3.Mladost Doboj Istok (treće mejsto)

4.Gračanica First (četvrto mjesto)

Najbolji Golman; Emina Bećirović RK ” Mladost Doboj Istok”

Najbolji strijelac; Ena Bečić ” ZRK ” Živinice”

Najbolji igrač; Adna Latifović ZRK ” Krivaja”

Opštinski kup u nogometu između NK „Doboj Istok“ i NK „Mladost“ Brijesnica održan je na stadionu Luke uz mnogobrojne ljubiteljen nogometa. Rezultat: NK DOBOJ ISTOK :  NK MLADOST Brijesnica  0:1. Osvajač opštinskog kupa za 2023 je NK Mladost Brijesnica. Strijelac jedinog gola iz slobodnog udarca je Huso Muminović.