ČESTITKA OPĆINSKOG NAČELNIKA U POVODU DANA DRŽAVNOSTI

 

Povodom 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine jednog od najvažnijih datuma u novijoj historiji Bosne i Hercegovine kada je obnovljena državnost naše domovine i potvrđene njene historijske granice, Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić uputio je građanima čestitku, u kojoj se kaže:

“Dugogodišnja državnost Bosne i Hercegovine neupitna je historijska činjenica, na koju možemo i moramo biti ponosni. Državnost potvrđivana mnogo puta, pa tako i 25. 11. 1943. godine na zasjedanju ZAVNOBiH-a. Dokazana je, također i od 1992. do 1995. godine u vrijeme agresije na BiH, kada su istinski borci i patriote uz velike žrtve, odbranili i sačuvali samostalnu i suverenu Bosnu i Hercegovinu. Upućujući vam, u ime Općine Doboj Istok i u svoje lično ime, iskrene čestitke povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine, pozivam da se i dalje, uprkos svim različitostima, okupljamo oko ideje Bosne i Hercegovine kao države koju trebamo nastaviti graditi kao zajednicu ravnopravih naroda i svih njenih građana“.