UPOZORENJE NA VREMENSKE NEPRILIKE!!!         Visoke temperature /High-temperature

 

Hidrometeorološki zavod Federacije BiH je za područje općine Doboj Istok, kao i šire regije, izdao narandžasto upozorenje za vremenske prilike uzrokovane visokim temperaturama do 36oC u periodu od 12:00 do 17:59 sati dana 10.07.2024. godine – srijeda.

Narandžasto upozorenje ukazuje na opasne vremenske prilike . Moguće su velike štete i ljudske žrtve. Poduzmite mjere predostrožnosti radi vaše sigurnosti. Zaštitite sebe i pomozite ugroženim ljudima. Slijdite naredbe i savjete date od nadležnih institucija.

High-temperature, orange warning for Bosnia and Herzegovina – region Tuzla. Maximum air temperature ≥ 36°C. Take necessary precautions for your safety, extremely high temperatures are expected. Protect yourself and help vulnerable people. Follow the advice of the authorities.