SRETAN DAN ARMIJE BOSNE I HERCEGOVINE BRANITELJIMA DOBOJ ISTOKA

„Povodom 15. aprila dana Armije R BIH u ime Organa uprave općine Doboj Istok i u svoje lično ime svim pripadnicima Armije RBiH upućujem iskrene čestitke“.

Čestitajući Dan Armije, Općinski načelnik je istaknuo ulogu Armije BiH, pogotovo ulogu brigade koja je branila područje Doboj Istoka.

„Poginuli branitelji i šehidi naš su ponos i pokazatelj koliko smo žrtava morali dati da bi danas imali jedinstvenu i slobodnu Bosnu i Hercegovinu. Ovo je Dan kada su pripadnici naše Armije odlučili odbraniti svoje i naše domove, narod i državu, dan koji će zajedno proslaviti svi građani Bosne i Hercegovine koji vole i poštuju Bosnu i Hercegovinu jedinstvenu i cjelovitu – onakvu za kakvu su se borili svi pripadnici Armije RBiH. Posebnu zahvalnost i obavezu osjećamo prema onima koji nisu više sa nama, neka im je rahmet i pokoj duši. Oni su dali ono najviše što su imali – svoje živote. Upućujem izraze suosjećanja svim članovima porodica šehida i poginulih boraca.

Sa željom da budućnost provedemo u miru, sreći i blagostanju u zajedničkoj domovini Bosni Hercegovini još jednom vam čestitam 15. aprila Dana formiranja Armije R BiH“.

OPĆINSKI NAČELNIK, KEMAL BRATIĆ