Očekuje se grmljavina. / Thunderstorm are expected.

Hidrometeorološki zavod Federacije BiH je za područje općine Doboj Istok, kao i šire regije, izdao narandžasto upozorenje za vremenske prilike uzrokovane visokim temperaturama (> 37o C) u periodu od 12:00 do 17:00 sati dana 19.08.2022. godine – petak, odnosno žuto upozorenje za vremenske prilike uzrokovane grmljavinom u periodu od 12:00 do 21:00 sati takođe dana 19.08.2022. godine – petak.

Narandžasto upozorenje ukazuje na opasne vremenske prilike . Poduzmite mjere predostrožnosti radi vaše sigurnosti. Zaštitite sebe i pomozite ugroženim ljudima. Slijdeite naredbe i savjete date od nadležnih institucija.

High-temperature, orange warning for Bosnia and Herzegovina – region Tuzla. Maximum air temperature greater than 36°C.Take necessary precautions for your safety, extremely high temperatures are expected. Protect yourself and help vulnerable people. Follow the advice of the authorities.