Očekuje se kiša. / Rain are expected.

Hidrometeorološki zavod Federacije BiH je za područje općine Doboj Istok, kao i šire regije, izdao žuto upozorenje za vremenske prilike uzrokovane kišom u periodu od 12:00 do 23:59 sati dana 24.08.2022. godine – srijeda.

Žuto upozorenje na kišu za Bosnu i Hercegovinu – regiju Tuzla. Očekuju se akumulirane padavine između 15 i 30 l/m2. Postoji mogućnosti lokalnog plavljenja posjeda, uz prekid aktivnosti na otvorenom. Otežani uslovi vožnje zbog smanjene vidljivosti i nekontrolisanog kretanja vozila zbog vode.

Rain yellow warning for Bosnia and Herzegovina – region Tuzla. Accumulated precipitations between 15 and 30 l/m2. Be aware of the possibility of local flooding of a small number of properties, with local disruption to outdoor activities. Difficult driving conditions due to reduced visibility and uncontrolled movement of vehicles due to water.