PRIJEMOM DELEGACIJE PORODICA ŠEHIDA I PALIH BORACA TE DEMOBILISANIH BORACA 109/224 BBR POČELO OBILJEŽAVANJE DANA 109/224 BBR

Sa početkom u 10,00 sati Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić  primio je delegacije  porodica šehida i palih boraca te demobilisanih boraca 109/224 BBR.

Općinski načelnik Kemal Bratić  zahvalio se svim majkama, očevima, sestrama, djeci i ostalim članovima porodica šehida i poginulih boraca što su svojim prisustvom uveličali obilježavanje Dana Brigade, zahvalio se ratnim vojnim invalidima, zlatnim ljiljanima i demobilisanim borcima  te svima onima koji su na bilo koji način pomogli  u  odbrani našeg kraja i stvaranju 109/224 BBR.

Branioci Doboj Istoka pokazali su neizmjernu ljubav prema svojoj Općini i svojoj državi Bosni i Hercegovini. Sjećanje na herojsku i časnu borbu 109/224 BBR na njene najbolje sinove, obaveza je svih onih koji Bosnu i Hercegovinu doživljavaju kao svoju domovinu.

Općina Doboj Istok nastavit će ovu tradiciju okupljanja porodica šehida i poginulih boraca te demobilisanih boraca  svake godine povodom obilježavanja Dana Brigade u cilju sjećanja na šehide i poginule borce ove lokalne zajednice te historijski put  stvaranja 109/224 Brdske Brigade Doboj.

U veoma ugodnoj atmosveri predstavnici Boračkih udruženja,  zahvalili su se Općinskom načelniku na svemu što čini za boračku populaciju, ukazali na određene pravce i ciljeve u budućnosti, te predložili konkretne korake za bolji stastus boračke populacije što je Općinski načelnik i prihvatio.

Nakon  druženja, predstavici boračkih udruženja, predstavnici Zakonodavne i Izvršne vlasti proučilu su fatihu i položili cvijeće na Centralnom šehidskom spomen obilježju u Klokotnici.