ODRŽANA SVEČANA SJEDNICA OPĆINE DOBOJ ISTOK U POVODU 10. MARTA DANA OPĆINE

U sklopu obilježavanja Dana općine Doboj Istok, danas  10. marta  2024. godine sa početkom u 10,00 sati održana je svečana sjednica Općinskog vijeća.

 

Predsjedavajući Općinskog vijeća gosp. Nusret Dautović je čestitao svim prisutnima Dan Općine Doboj Istok, zaželio dobrodošlicu: Predsjedniku Skupštine Tuzlanskog kantona, Premijeru vlade Tuzlanskog kantona, ministrima u vladi TK-a, poslanicima skupštine Tuzlanskog kantona, glavnom imamu islamske zajednice Doboj, predsjedniku islamske zajednice Doboj, delegaciji bratske općine Donje Voće, delegaciji općine Doboj Jug,   te pozvao da učenjem fatihe  prisjetimo  svih poginulih za odbranu općine Doboj Istok i cijele Bosne i Hercegovine.

 

Općinski načelnik gosp.  Kemal Bratić čestitajući Dan Općine svim građanima,  istaknuo je da je ovo historijski dan za našu lokalnu zajednicu te da  zasluge za formiranje općine Doboj Istok pripadaju svim građanima naše Općine, a posebno poginulim šehidima i borcima koji su dali svoje živote za odbranu naše domovine. Zahvalio se svim privrednicima na svemu što su su uradili za razvoj naše Općine.

Istaknuo je „u prošloj godini krenuli smo  u izgradnju prve faze porodične ambulante u mjesnoj zajednici Lukavica Rijeka, zatim smo izvršili ukoritavanje lokalnog vodotoka u vrijednosti oko 350.00,00 KM u mjesnoj zajednici Brijesnica Velika, krenuli smo sa izgradnjom prve faze Bosansko kulturnog centra, zatim smo počeli graditi odmaralište „Vodica“, izrada obaloutvrde na rijeci Spreči, zatim izgradnja novih i rekonstrukcija starih lokalnih puteva na području cijele Općine u vrijednosti oko 500.000,00KM, uradili smo dio rasvjete, zamjenili dotrajale i stare sijalice iste zamjenili led rasvjetom, kupili smo zemljište u mjesnoj zajednici Stanić Rijeka, te planiramo da započnemo sportsku dvoranu u Stanić Rijeci, završili treću fazu izgradnje sportske dvorane u Maloj Brijesnici.

U 2024 godini ćemo nastaviti tamo gdje smo stali.U Brijesnici Velikoj planiramo izgradnju glavnog voda kanalizacione mreže u vrijednosti od 300.000,00KM, zatim završetak porodične ambulante u Lukavici Rijeci, završetak Bosansko kulturnog centra i njegovo otvaranje, zamjene ulične rasvjete led rasvjetom, nastavak izgradnje sportske dvorane u Brijesnici Maloj, početak gradnje sportske dvorane u Stanić Rijeci, zatim ukoritavanje lokalnih vodotoka po prioritetima na području općine Doboj Istok, nastavak izgradnje odmarališta „Vodica“ i niz drugih planiranih projekata koje planiramo realizovati u 2024 godini,  želim još jednom da vama svima čestitam Dan općine da vam se zahvalim što ste se odazvali danas ovdje, da  se posebno zahvalim našim prijateljima iz Hrvatske, da im zaželim sretan povratak, a vama svima želim da mi budete zdravi i živi“.

Premijer Tuzlanskog kantona  gosp. Irfan Halilagić, posalamio je i pozdravio sve prisutne u svoje ime i ime Vlade Tuzlanskog kantona, posebne pozdrave je uputio porodicama šehida i poginulih boraca i vojnih invalida onih koji su dali neprocjenjiv teret da bi mi danas bili ovdje, svima je čestitao Dan općine Doboj Istok. Uvjek smo kao vlada bili podrška u razvoju općine Doboj Istok, činit ćemo to i u budućnosti riječi su premijera Tuzlanskog kantona gosp. Ifrana Halilagića.

Zaslužnim pojedincima Općine Doboj Istok  su dodijeljenja Općinska priznanja i to;

Plaketa Općine Doboj Istok

 

 

Šišić (Husejn) Damir iz Klokotnice  –  za  doprinos društvenim,kulturnom i sportskom razvoju

 

Nakon prigodnog referata učenici,  Amrina Džanić, učenica IV razreda Javne ustanove Mješovita srednja škola Doboj Istok, Tarik Kurtić,  učenik VII razreda Javne ustanove Osnovna škola „Brijesnica“ i  Lamija Hodžić, učenica VI razreda Javne ustanove Osnovna škola „Klokotnica“ su pročitali literarne radove na temu „Dan općine Doboj Istok“.

Općinski načelnik  gosp. Kemal Bratić je učenicima za najbolje literalne radove uručio poklone.

Na adresu Općine Doboj Istok pristigle su mnogobrojne čestitke u povodu Dana Općine  koje je pročitao sekretar gosp. Omer Hadžić.

 

 

Nakon Svečane sjednice na Centralnom šehidskom spomen obilježju u Klokotnici, brojne delegacije učenjem  fatihe i polaganjem cvijeća odali su   počast šehidima koji su dali svoje živote za našu Općinu i državu Bosnu i Hercegovinu.