ODRŽANA 15. SJEDNICA 5. SAZIVA OPĆINSKOG VIJEĆA DOBOJ ISTOK

SMANJENI PAUŠALI OPĆINSKIM VIJEĆNICIMA

(26.02.2014.)

Teška ekonomska situacija, te održanje likvidnosti Općine Doboj Istok, osnovni su razlozi za donošenje Odluke o izmjenama odluke o naknadama za rad u Općinskom vijeću i smanjenju paušala općinskim vijećnicima.

1620383_280170065472794_2069893593_nOpćinski načelnik Kemal Bratić predložio je smanjenje paušala vijećnika za rad u Općinskom vijeću što su klubovi stranaka SDA, GDS, LDS i Naše stranke  podržali. Na osnovu  pokrenute inicijative navedenih stranaka i prijedloga Općinskog načelnika,  vijećnički paušali  su u toku ovog saziva Općinskog vijeća smanjeni po treći  put. Ukupno smanjenje iznosi preko 50%, tako da visina paušala u Općinskom  vijeću sad iznosi 260 KM.

Općinski načelnik obrazložio je svoje razloge za ovakav prijedlog, te naveo da će i dalje provoditi mjere štednje: „ Ekonomska kriza dovela nas je u situaciju da moramo razmišljati racionalno i realno rezati troškove. Drago mi je da u Općinskom vijeću ima političke zrelosti za provedbu ovakve mjere. Cilj nam je i dalje implementirati projekte za razvoj lokalne zajednice, a bez ovakvih mjera štednje i rezanja troškova to ne bi bilo moguće.“