ODRŽAN PRVI SASTANAK RAZVOJNOG TIMA OPĆINE DOBOJ ISTOK

Danas u prostorijama sale Općinskog vijeća općine Doboj Istok, u Klokotnici u 11:00 sati održan je prvi radni sastanak Razvojnog tima općine Doboj istok. Tema radnog sastanka je „ Usaglašavanje načina rada u 2015. godini i razvojnih prioriteti za 2016. godinu.

Na samom početku sastanka govorilo se o Godišnjem izvještaju o ostvarivanju i implementaciji razvojne strategije za 2014. godinu ( iz izvještaja za 2014), kao i o razvojnom kalendaru RT- a koje je ponudila UNDP, tačno naznačene obaveze aktera u planiranju razvoja na našoj Općini.

Predstavljeni su i razvojnih prioriteti  IFP-a 2015/2017 te konačno potvrđivanje projekata koji će biti provedeni u 2015. godini. Prezentiran je tabelarni sistem sumiranih mjernih indikatora SIM obrasci,  i kumulativno ostvarivanje operativni ciljeva kroz realizaciju projekta, kao i plan implementacije za 2015/2017. godinu.

Donesen je zaključak da se  ponovo organizuje radni sastanak na kojem će prisustvovati Općinski razvojni tim i  šefovi službih, da se detaljno razmotri tema današnjeg sastanka .