Očekuje se kiša i grmljavina. / Rain and thunderstorm are expected

Hidrometeorološki zavod Federacije BiH je za područje općine Doboj Istok, kao i šire regije, izdao žuto upozorenje za vremenske prilike uzrokovane kišom u periodu od 12:00 do 23:59 sati dana 01.09.2022. godine – četvrtak, odnosno žuto upozorenje za vremenske prilike uzrokovane grmljavinom u periodu od 10:00 do 23:59 sati takođe dana 01.09.2022. godine – četvrtak.Žuto upozorenje ukazuje na potencijalno opasne vremenske prilike koje nisu uobičajene. Budite spremni na moguću pojavu oluje sa grmljavinom. Potreban je poseban oprez u izloženim područjima, kao što su šume i otvoreni tereni.
Thunderstorm yellow warning for BiH – region Tuzla. Thunderstorm are expected. Be aware that thunderstorms may occur. Be especially careful in exposed areas, such as mountains, forests and open terrain. Disruptions in outdoor activities are possible.