Najuspješnija sportiskinja općine Doboj Istok za 2023 godinu je Ivana Mikić a najuspješniji sportista Muamer Halilović

U organizaciji Sportskog saveza općine Doboj Istok, večeras je održana manifestacija „Izbor sportiste godine općine Doboj Istok za 2023“ godinu. Pokrovitelj manifestacije je Općinski načelnik i Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona.

Na ovogodišnjoj ceremoniji dodjeljenja su priznanja za sve kategorije sportista, sportskih kolektiva i sportskih radnika kao i nosilac titule Sportista godine „Općine Doboj Istok“:

Predsjednik sportskog saveza Hasan Hasančević pozdravio je sve prisutne te se  osvrnuo na uspjeh svih sportskih kolektiva  u 2023 godini i najavio još bolje rezultate u 2024 godini.

U ime Općinskog načelnika gosp. Kemala Bratića prisutne  je pozdravio  Savjetnik Općinskog načelnika  za mlade gosp. Amir Mujić. Čestitajući svim sportašicama i sportašima na ostvarenim rezultatima u 2023 godini osvrnuo se i na višestruku ulogu sporta i njegov uticaja na društvo u cijelini.

Najupješniji u 2023 godini:

• Najuspješni sportista : Halilović Muamer KK „Doboj Istok“ Doboj Istok
  • Najuspješnija sportiskinja: Ivana Mikić OŠK AKADEMIJA ŠAMPIONA Doboj Istok
  • Najuspješnija ekipa u muškoj konkurenciji: EKIPA KARATE KLUBA DOBOJ ISTOK (Halilović Muamer, Salkanović Osman, Halilović Osman)
  • Najuspješnija ekipa u  ženskoj konkurenciji : Ekipa  kadetkinja STK SPIN Doboj Istok (Husaković Lamija , Osmić Adna, Osmić Alma, Šakić Anida i  Imamović Amra)
  • Najuspješni senior : Kahrimanović Edin STK  SPIN Doboj Istok
  • Najuspješni junior : Jukić Denin FC Lilium Doboj Istok
  • Najuspješnija juniorka : Letić Anela OŠK AKADEMIJA ŠAMPIONA Doboj Istok
  • Najuspješni kadetkinja : Husaković Lamija STK SPIN Doboj Istok
  • Najuspješniji kadet : Mešić Ado OŠK AKADEMIJA ŠAMPIONA Doboj Istok
  • Najuspješni pionirka: Hodžić Aiša KBS GARD Doboj Istok
  • Najuspješnjiji pionir : Hodžić Zejd STK SPIN Doboj Istok
  • Najuspješni trener : Mulalić Sabahudin KBS GARD Doboj Istok
  • Najuspješniji sportski radnik : Bajraktarević Fadil – KK DOBOJ ISTOK Doboj Istok
  • Posebna priznanja : Bratić Kemal – Sportski savez , Halilović Omer–perspektivni karatista KK Doboj Istok, Šišić Damir – Sportski savez , Bećirović Emina – RK MLADOST Doboj istok , Dizdarević Zajim OŠK AKADEMIJA ŠAMPIONA Doboj Istok, KBS GARD Doboj Istok , Novalić Arnel Sportski savez općine Doboj Istok, Mujkić Admir STK SPIN Doboj Istok , ekipa pionira ŠS DI-FIVE Doboj Istok, Mešić Ismet OŠK AKADEMIJA ŠAMPIONA Doboj Istok i Jahić Omer OŠK Doboj Istok.