GRAD IZMIR DONIRAO JE KAMION ZA ODVOZ SMEĆA OPĆINI DOBOJ ISTOK

(20.05.2015)

GRAD IZMIR DONIRAO JE KAMION ZA ODVOZ SMEĆA OPĆINI DOBOJ ISTOK

Danas je upriličena ceremonija primopredaje novog kamiona za odvoz smeća koji je općini Doboj Istok doniran od strane grada Izmira.

DSC00851 DSC00862 DSC00868 DSC00879 DSC00885 DSC00891 DSC00893 DSC00899

Kompletna procedura izbora, nabavke i dobavljanja kamiona uspješno je realizovana zahvaljujući dobroj koordinaciji općinskog načelnika Kemala Bratića. Vrijednost kamiona je oko 160.000KM.

Ceremoniju je upriličio Počasni konzul BiH  u Turskoj Ahmet Kemal Baysak koji je rekao  „kako mu je drago što je po drugi put posjetio općinu Doboj Istok, da voli doći u BiH, da je to njegov drugi dom“.

‘Moja porodica porijeklom je iz Ljubinja. Godine 1878. doselili su ovdje. Bosanski jezik i bosanska kultura ovdje se njeguju generacijama. I moji potomci neće zaboraviti zemlju svog porijekla”, istaknuo je Ahmet Kemal Baysak .

Dodaje da postoje tri loze na njegovom porodičnom stablu. Radi se o porodici Grebo, u Mostaru, Sarajevu i Izmiru.

”Svake godine sam u Bosni i Hercegovini najmanje dvaput. Redovno dolazim u Srebrenicu gdje obilježavamo godišnjicu genocida, posjećujem i Ajvatovicu. Sjećam se da smo u Prusac nekada dolazili pješice, a sad već postoji asfaltiran put. Cijeli svoj život sam na ovaj ili onaj način u kontaktu s Bosancima i Hercegovcima i tako će biti i sa generacijama Baysaka koje dolaze”, naglašava počasni generalni konzul BiH u Turskoj.

Prilikom uručenja ključeva Općinski načelnik je izrazio svoje zadovoljstvo nastavkom uspješne saradnje sa gradonačelnikom grada Izmira, naglašavajući da je cilj i uz njihovu pomoć dodatno osposobiti   JKP „Čisto“ kako bi bio u stanju pružati što bolju i kvalitetniju uslugu održavanja higijene grada i općine. Dodao je da će odgovorni učiniti sve da ova općina dostigne evropske standarde kada su u pitanju ekologija i upravljanje otpadom.

Načelnik Kemal Bratić je dodjelio pismene zahvalnice gosp. Ahmetu Kemalu Bayasku, Muhittinu Sahinu vozaču koji je dovezao kamion, a gradonačelniku grada Izmira Azizu Kocaoglu pismenu zahvalnicu i pismo zahvale.