AKTIVIRANJE POSLOVNE JEDINICE ELEKTRODISTRIBUCIJE DOBOJ ISTOK

Dana 23.02.2024. godine Općinski načelnik gospodin Kemal Bratić u radnu posjetu je primio tehničkog direktora Kantonalne direkcije Elektrodistribucija Tuzla gospodina dr. Besima Imamovića. Prijemu su bili prisutni i zastupnik u Skupštini Tuzlanskog kantona gosp. Izen Hajdarević kao i zamjenik predsjedavajućeg Općinskog vijeća Doboj Istok gospodin Izet Hodžić.

Tema ovog radnog sastanka je bila unapređenje u što kvalitetnijem i urednijem snadbjevanju električnom energijom građana i privrede na području naše Općine. Poseban akcenat u toku sastanka je stavljen na rješavanje slijedećih prioriteta iz ove oblasti.
-Konačno aktiviranje i preduzimanje preostalih radnji i aktivnosti u svrhu početka rada poslovne jedinice Elektrodistribucije Doboj Istok.
– Proširenje i poboljšanje elektro–energetske mreže na području naše Općine. Posebno se razgovaralo o izgradnji dalekovoda koji bi snadbjevao električnom energijom naš rekreacioni centar, odnosno izletište na putnoj kuminikaciji prema „Becnju“.
– Takođe se razgovralo i o neophodnosti i urgentnoj izgradnji trafo stanice jačine 10 MW na području naše Općine.
Našim gostima se iskreno zahvaljujemo na posjeti izuzetno otvorenom i konstruktivnom sastanku. Nadamo se da će ova posjeta doprinjeti pozitivnim pomacima u elektro snadbijevanju na području naše Općine.