Zajedno za razvoj naše zajednice!

Poziv za izražavanje interesa za učešće na obuci za moderatore i promotore lokalnog razvoja

Razvojni program Ujedinjenih naroda zajedno sa  Švicarskom agencijom za razvoj (SDC) u sklopu Projekta Integriranog planiranja lokalnog razvoja (ILDP) u saradnji sa opštinom Doboj Istok organizira obuku za moderatore i promotore lokalnog razvoja. Obuka za moderatore i promotore lokalnog razvoja je osmišljena tako da odabranim učesnicima iz lokalnih zajednica na interaktivan i praktičan način ponudi osnovna znanja i vještine koje će im omogućiti da uspješno facilitiraju procese lokalnog razvoja u svojim zajednicama.  Tekst oglasa i formular za biografiju potražite na linku ” Konkursi i oglasi”

Obuka odabranih moderatora je planirana za april 2013. godine sa trajanjem od 3 dana i besplatna je za sve učesnike, a broj mjesta je ograničen!

Na ovaj način, ILDP i opština Doboj Istok pozivaju sve one, koji bi htjeli da se više angažuju u lokalnim razvojnim procesima naše zajednice te iskoriste mogućnosti programa obuke za  moderatore i promotore lokalnog razvoja, da pošalju svoju biografiju (link na peporučeni format biografije se nalazi uz oglas), zajedno sa kratkim motivacionim pismom u kojem treba navesti zašto bi htjeli da učestvuju na obuci, viziju svoje buduće uloge u procesima lokalnog razvoja te ostalo što smatrate važnim, a tiče se razloga za uključivanje u ovakav vid obuke.

Šta  program obuke za moderatore i promotore lokalnog razvoja nudi?

–              Znanja i vještine u vezi participatornog planiranja lokalnog razvoja;

–              Znanja i vještine o načinu moderiranja diskusija i postizanja zajedničkog dogovora;

–              Znanja i vještine za moderiranje procesa izgradnje partnerstava koji vode zajedničkoj realizaciji konkretnih razvojnih inicijativa na lokalnom nivou;

–               Znanja i vještine da posredujete i proaktivno povezujete lokalne resurse i potencijale u funkcije lokalnog razvoja,  a na osnovu partnerstava  izmedju javnog, privrednog i društvenog sektora.

Prijavite se ukoliko posjedujete:

–              Srednju stručnu spremu;

–              Iskustvo u inicijativama na lokalnom nivou (volonterski projekti, NVOs, lokalne razvojne agencije, MZ i ostale građanske grupe), a koje je vidljivo iz vaše biografije;

–              Motivaciju, želju za novim znanjima i spremnost da doprinesete razvoju svoje zajednice;

–              Osnovne komunikacijske vještine;

–              Poznavanje engleskog jezika je prednost.

Biografiju (link na peporučeni format biografije se nalazi uz oglas)i motivaciono pismo pošaljite elektronskim putem, na e-mail adresu: zeljka.pejic@bih.net.ba, ili lično, gđi  Željki Pejiću zgradu opštine ( kancelarija br: 30)Doboj Istok, najkasnije do četvrtka, 28. marta 2013. godine, do 16:00 časova.