VOLONTERI ZAVRŠILI SA VOLONTERSKIM RADOM U OPĆINI DOBOJ ISTOK

TRŽIŠTE RADA DOBOJ ISTOKA DOBILO JE OSPOSOBLJENE MLADE STRUČNJAKE

(05.04.2013)

Nakon odrađenog volonterskog rada, visokoobrazovani mladi ljudi dobijaju priliku ravnopravno se boriti za radno mjesto i stalno zaspolenje. Nažalost, situacija u BiH nije ohrabrujuća, kako za pronalaženje stalnog posla, tako ni za odrađivanje zakonske obaveze – volonterskog rada.

DSC02802Općina Doboj Istok već nekoliko godina provodi politiku pomoći mladim visokoobrazovanim građanima Doboj Istoka koji nisu odradili volonterski rad. U 2012. godini, više od 40 mladih intelektualaca imalo je priliku stjecati svoja prva radna iskustva, a ujedno se osposobljavati za napredak u karijeri. Kako je istaknuo Općinski načelnik Kemal Bratić, kroz jednogodišnje osposobljavanje ova grupa mladih intelektualaca pokazala je zavidan nivo akademskog znanja, samodiscipline, poslušnosti, te osobina kao što su marljivost, preciznost i spremnost na rad.

Iako je Općina Doboj Istok ispratila još jednu grupu volontera, u narednom periodu očekuje se nova akcija zapošljavanja mladih visokoobrazovanih ljudi koji nemaju radnog iskustva, barem kroz program odrađivanja volonterskog rada.