USVOJEN NOVI STATUT JZU „ DOM ZDRAVLJA DOBOJ ISTOK“

OPĆINSKO VIJEĆE DALO SAGLASNOST NA NOVI STATUT DOMA ZDRAVLJA DOBOJ ISTOK

Općinsko vijeće Doboj Istok , na 2. redovnoj sjednici, dalo je saglasnost na novi Statut Doma zdravlja Doboj Istok. Statutom su određena pitanja od značaja za davanje zdravstvenih usluga ove javne ustanove, te se kroz djelatnost Doma zdravlja može vidjeti koliki je značaj ove javne ustanove za našu općinu.

vijest 4U sastavu Doma zdravlja, prema Statutu nalaze se: Služba porodične medicine, Služba hitne medicinske pomoći, Higijensko-epidemiološka služba, Služba za zdravstvenu zaštitu radnika, Služba za zdravstvenu zaštitu djece do sedam godina starosti, Služba za laboratorijsku dijagnostiku, Služba za zdravstvenu zaštitu žena i mnoge druge službe.

Iako Dom zdravlja Doboj Istok , zbog nedostatka tehničkih uslova, kao i kadrova nema adekvatno razvijene sve navedene službe, pohvalno je što i sam menadžment zajedno sa Općinskim načelnikom intenzivno radi na unaprjeđenju zdravstvene zaštite građana Doboj Istoka.

Pomoćnik Općinskog načelnika

Mustafa Mujkić, prof