SRETAN PUT NA SVJETSKO  PRVENSTVO NAČELNIK OPĆINE ZAŽELIO EKIPI KARATE KLUBA DOBOJ ISTOK

Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić u svom kabinetu primio je ekipu karate kluba Doboj Istok, reprezentativce Bosne i Hercegovine; Emraha Karića, Maida Hodžića i Sandina Jahića.

Prijem je upriličen zbog  učešće na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 koje će se održati u Venecija-Italija  od 06-13 Oktobra 2024 godine.

Nakon osvojenog prvog mjesta ekipno na Državnom prvenstvu i prvog mjesta na Izbornom turniru ekipa u sastavu, Emrah Karić, Maid Hodžić i Sandin Jahić pozvani su da u sastavu reprezentacije Bosne i Hercegovine učestvuju na Svetskom prevenstvu na kome  su  učeće prijavile  113 država.

Predsjednik Upravnog odbora Karate kluba Doboj Istok, zahvalio se Općinskom načelniku na prijemu i podršci koju pruža našim reprezentativcima a i svim članovima kluba.

Čestitajući Ekipi na rezultatima, Općinski načelnik je naglasio „Pratimo rezultate svih sportskih klubova na našoj Općini, uvijek ćemo pomagati i nagrađivati nadarene učenike-sportaše, te ćemo u skladu sa svojim mogućnostima u budućnosti još više pomagati i nagrađivati rezultat svih sportista“.

OPĆINSKI NAČELNIK

Kemal Bratić