SPORTSKI USPJESI MLADIH U DOBOJ ISTOKU

DOBOJ ISTOK IMA POTENCIJALE ZA OLIMPIJSKU MEDALJU

„ Zadovoljstvo mi je ugostiti mlade sportaše sa područja naše općine čiji su rezultati priznati i dokazani na međunarodnom nivou“ – istakao je Općinski načelnik Kemal Bratić u povodu prijema mlade atletičarke Emine Konjić čiji su rezultati ostali zapaženi na velikom broju internacionalnih takmičenja.
slika - 1Na prijemu kod Općinskog načelnika, Emina Konjić pokazala je skromnost i zahvalnost za podršku Općine Doboj istok, te pokazala da je već sada u juniorskim godinama velika sportašica. Prijemu je prisustvovao i Pomoćnik općinskog načelnika Mustafa Mujkić koji je istakao da će Općina Doboj Istok podržati ovakve sportske talente i da je naš cilj promovirati uspjehe u svim sportovima.

Mlada gimnazijalka, Emina Konjić, članica je Atletskog kluba Doboj Istok, a iza sebe ima zapažene i značajne rezultate na državnim i međunarodnim takmičenjima. Od osnovne škole, zajedno sa sestrom, trenira atletiku i to discipline – disk i kuglu, što je stavlja u grupu rijetkih sportaša naše zemlje koji su samo svojim talentom, trudom, bez finansijske potpore države ostvarili zavidne rezultate. Samo u toku 2012. godine, Emina je osvojila dva prva mjesta za mlađe juniore, prvo mjesto na Blakanskom prvenstvu za juniorske kategorije, prvo mjesto na Međunarodnom mitingu u Beogradu gdje je postigla i rekord mitinga. Također, Emina već sada ima rezultate u seniorskoj kategoriji, gdje također osvaja prva mjesta. Do sada je sedam puta rušila rekorde Bosne i Hercegovine. Zanimljivo, Emina je jedna od pet najuspješnijih mladih atletičara u Europi starosti do 18 godina.