SASTANAK SA NOVOM GRUPOM VOLONTERA

OPĆINA DOBOJ ISTOK NASTAVLJA  POMAGATI VISOKOOBRAZOVANIM MLADIM LJUDIMA DA ODRADE VOLONTERSKI RAD

(07.04.2013)

Općinski načelnik Kemal Bratić , zajedno sa svojim pomoćnicima održao je sastanak sa novom grupom volontera, odnosno, visokoobrazovanih mladih ljudi koji trebaju odraditi volonterski rad da bi bili konkurentni na tržištu rada. Sastanku su prisustovali svi visokoobrazovani građani Doboj Istoka koji se trenutno nalaze na evidenciji Biroa za zapošljavanje, a nemaju radnog iskustva. Kako je istaknuo Pomoćnik Općinskog načelnika za društvene djelatnosti, Mustafa Mujkić,, osiguravanje uslova za volonterski rad dužnost je Općine Doboj Istok, ali i znak  poštovanja lokalne samouprave prema mladim stručnjacima.

DSC02810U toku ove sedmice očekuje se potpisivanje ugovora između Općine Doboj Istok i volontera koji će volonterski rad obavljati u organu uprave, također, obrazovne institucije i druge javne ustanove potpisat će ugovore sa volonterima obrazovnog i drugih profila. Volonterski rad trajat će godinu dana.