RJEŠAVANJE PREDMETA IZ OBLASTI URBANIZMA, IMOVINSKO-PRAVNIH POSLOVA I KATASTRA

SVAKE GODINE SVE MANJE ŽALBI GRAĐANA NA RJEŠENJA IZ OBLASTI URBANIZMA I KATASTRA

(08.04.2013)

U toku 2012. godine Općinska služba za prostorno uređenje Općine Doboj Istok, iz oblasti urbanizma rješavala je 99 predmeta i to u posebnom ispitnom postupku. U toku godine riješeno je 70 predmeta, od čega je u zakonskom roku riješeno 56 predmeta, a 14 predmeta kojima je istekao zakonski rok. Na navedena rješenja izjavljene su samo tri žalbe od kojih su riješene dvije.

DSC02705Imovinsko-pravni poslovi obuhvatili su preko 200 predmeta. Po zahtjevu stranke – u posebnom ispitnom postupku u radu je bilo 218 predmeta. Niti na jednom rješenje nije izjavljena žalba. U oblasti katastra rješavano je 87 predmeta, a ujedno je izdato 821 uvjerenje. Također, oblast komunalnih poslova pokrivena je sa preko 100 predmeta. Svi predmeti su rješeni u zakonskom roku.