PREDMETI IZ OBLASTI BIZ-a

EFIKASNO OSTTVARIVANJE PRAVA ZA PREKO 600 KORISNIKA S APODRUČJA NAŠE OPĆINE

(22.04.2013)

U oblasti branilačko-invalidske zaštite u toku 2012. godine u upravnom postupku rađeno je na 229 predmeta ( skraćeni postupak), dok je po zahtjevu strane, a na osnovu principa i standarda posebnog ispitnog postupka rađeno na 15 predmeta.

sl33Općinska služba za društvene djelatnosti, branilačko-invalidsku zaštitu i opću upravu, u okviru oblasti BIZ-a ima preko 600 korisnika raznih kategorija : porodične invalidnine udovica sa djecom starijom od 15 godina koja se nalaze na redovnom školovanju, ratnih vojnih invalida sa privremenom ocjenom invaliditeta….

Osim ovih poslova, nadležna Općinska služba se brine i za korisnike branilačko-invalidske zaštite  koji pokušavaju ostvariti svoja prava na stambeno zbrinjavanje koje provodi Ministarstvo za boračka pitanja TK.