POSJETA MINISTRA HALIMOVIĆA DOBOJ ISTOKU

PREZENTIRANI NOVI PROJEKTI ZA 2013. GODINU

Privrednicima sa područja Doboj Istoka i Gračanice prezentirane su mogućnosti saradnje i realizacije projekata u 2013. godini koje će sufinansirati Federalno ministarstvo poduzetništva, razvoja i obrta, zajedno sa Fondacijom „ Odraz“. Sastanku su prisustvovali i Općinski načelnik Kemal Bratić sa saradnicima, te veliki broj privrednika sa područja Doboj Istoka i Gračanice.
slika - 2Zahvaljujući posjeti ministra Sanjina Halimovića, te direktora Fondacije „ Odraz“ Doboj Istoku, privrednici sa područja naše općine dobili su detaljnije informacije o sufinansiranju projekata koji se tiču poticanja razvoja poduzetništva. Ovakav vid saradnje doprinijet će da mala privreda i poduzetništvo na području Doboj Istoka dobije svoje zasluženo mjesto u lokalnom ekonomskom razvoju.

Bitnost ovakve saradnje je neprocjenjiva što dokazuje i broj prisutnih privrednika. Kako je istaknuo Općinski načelnik Kemal Bratić „ Razvoj Doboj Istoka primarno zavisi od malog poduzetništva zbvog čega je naša uloga osigurati što više mogućnosti za realizaciju projekata koji će ustabiliti tržište, povećati potencijale i osigureati otvaranje novih radnih mjesta.“

Pomoćnik Općinskog načelnika

Mustafa Mujkić, prof