POSJETA MINISTRA HADŽIĆA OPĆINI DOBOJ ISTOK

OPĆINSKI NAČELNIK UPOZNAT SA PLANOVIMA MINISTARSTVA SAOBRAĆAJA, TRGOVINE I TURIZMA TUZLANSKOG KANTONA
( 07.03. 2013)

Problemi iz oblasti saobraćaja, turizma i trgovine, te plan aktivnosti vezan za dalju saradnju Općine Doboj Istok i Ministarstva saobraćaja, turizma i trgovine Tuzlanskog kantona, bile su glavne teme sastanka održanog povodom posjete ministra Senaida Hadžića Općini Doboj Istok.

DSC02767 Sastanku su prisustvovali ministrovi prvi saradnici koji su Općinskog načelnika Kemala Bratića, upoznali sa trenutnim planom aktivnosti, te projektima koji se trebaju implementirati u 2013. godini. Kako je istaknuto, ovo su kompleksne oblasti koje će biti razrađene u strateškim dokumentima Tuzlanskog kantona. Samo strateškim pristupom razvoju turizma, unaprjeđenju saobraćaja i intenziviranje trgovine domaćim proizvodima na području Kantona, pa tako i naše općine, može se očekivati i dalji razvoj.

DSC02773Kako je istaknuo Općinski načelnik Kemal Bratić, Doboj Istok ne smije biti zaobiđen u strateškim dokumentima Tuzlanskog kantona i resornih ministarstava, te zahvaljujući potencijalima naše općine, turizam, ali i druge oblasti mogu biti pokretači razvoja na našem području. Također, prema riječima Općinskog načelnika Kemala Bratića, Općina Doboj Istok će u narednom periodu uzeti aktivno učešće u promoviranju i realizaciji kampanje „ Kupujmo domaće“ koju realizira Ministarstvo saobraćaja , turizma i trgovine Tuzlanskog kantona u cilju promoviranja domaće proizvodnje.