POSJETA ALBANSKOG AMBASADORA DOBOJ ISTOKU

OSTVARIT ĆEMO SARADNJU SA BOŠNJACIMA SA KOSOVA
 (27.01.2014)

WP_20140127_14_07_55_Pro Saradnja na kulturnom, sportskom i obrazovnom, nivou između Doboj Istoka i općina u Republici Albaniji, kao i Bošnjaka općine Istok na Kosovu, bila je glavna tema o kojoj se razgovaralo povodom posjeta Albanskog ambasadora u BiH, Njegove ekselencije, gospodina Flamura Gashia. Prijem kod Općinskog načelnika Kemala Bratića upriličen je sa ciljem da se Njegova ekselencija, gospodin Gashi upozna sa stanjem u Doboj Istoku, sa našim potencijalima, ali i da se pronađe način za saradnju na svim životnim poljima. Kako je naglasio Općinski načelnik Kemal Bratić, Doboj Istok je otvoren za saradnju sa svim lokalnim zajednicama, bez obzira na politički ili drugi kontekst: „ Bošnjaci na Kosovu zaslužuju našu apsolutnu podršku u ovom periodu razvoja Kosova kao države. Vjerujem da ćemo pronaći načine za saradnju i upoznavanje kosovskih Bošnjaka“, istaknuo je Općinski načelnik, te je uvažene goste pozvao da prisustvuju i obilježavanju Dana naše općine.

WP_20140127_14_12_00_ProU delegaciji, zajedno sa Ambasadorom, Njegovom ekselencijom, gospodinom Gashijem, bila je i Alma Destanović, potpredsjednica Parlamenta lokalnih zajednica na Kosovu i ujedno predstavnica općine Istok. Gospođa Destanović istaknula je da je saradnja kroz kulturne, obrazovne i sportske programe izuzetno bitna za integraciju Bošnjaka Kosova i da se zahvaljujući saradnji sa općinama iz Bosne i Hercegovine intenzivno razvija nacionalni identitet Bošnjaka Kosova.