Općinski načelnik g-din. Kemal Bratić potpisao sporazum o početku izgradnje „Mosta dobojskog prijateljstva“

(19.08.2016)

Most prijateljstva

Delegacija bosanskohercegovačkih općina posjetila je Tursku gdje je potpisan protokol o saradnji na izgradnji Mosta dobojskog prijateljstva koji će spajati Klokotnicu i Suho polje. Riječ je o projektu, izuzetno važnom za općinu Doboj Istok, koji će svakako donijeti veliku korist za građane i ne samo u saobraćanju. Domaćini delegaciji su bili članovi Unije turskih gradova, sa kojima će se saradnja nastaviti i u budućnosti.

Načelnik Općine Doboj Istok, Kemal Bratić izrazio je veliko zadovoljstvo dogovorenom saradnjom na izgradnji Mosta dobojskog prijateljstva jer je riječ o projektu koji će povezivati narode u njihovoj saradnji. Vrijednost kompletnog projekta iznosi 900 hiljada KM a sporazum su potpisali predstavnici općina Doboj, Doboj-Istok i Unije turskih gradova. Riječ je o ranije srušenom mostu koji će iznova sagrađen  spajati Klokotnicu i Suho Polje. U narednim danima bit će prebačen dio sredstava a sada predstoji i proces za izdavanjem potrebnih dozvola kako bi se most što prije izgradio. Na sastanku je istaknuto da je delegacija iz Bosne i Hercegovine u Tursku stigla takođe kako bi iskazala solidarnost i podršku Turskoj nakon pokušaja puča. Delegacija je potom prisustvovala i svečanom otvorenju biblioteke Unije turskih gradova koja je u mjestu Merkezefendi otvorena uz podršku istanbulske općine Zeytinburnu.