Održana svečana sjednica Općinskog Vijeća u povodu 10 Marta Dana općine Doboj Istok

Dan općine Doboj Istok obilježen je nizom aktivnosti i događaja, među kojima centralno mjesto zauzima Svečana sjednica Općinskog vijeća, te polaganje cvijeća na Spomen obilježju poginulim šehidima u Lukavica Rijeci.

Predsjedavajući Općinskog vijeća gosp. Dr. Ferid Konjić, obratio se i pozdravio sve prisutne, otvorio sjednicu Općinskog vijeća povodom DANA OPĆINE DOBOJ ISTOK,  zamolio  sve prisutne da fatihom ili na drugi način  odamo počast svim onim koji dadoše svoje živote za općinu Doboj Istok i državu nam Bosnu i Hercegovinu.

Općinski načelnik, Kemal Bratić čestitajući svim građanima Dan Općine Doboj Istok u svom svečanom govoru, je istaknuo „Ovo je prilika i mjesto da iskažemo pijetet prema našim šehidima i poginulim borcima, kao i prilika da iskažemo zahvalnost našim borcima pripadnicima 224. brigade i drugih  jedinica Oružanih snaga Bosne i Hercegovine na časnoj i hrabroj borbi za očuvanje suverene i nezavisne države Bosne i Hercegovine“. Istaknuo je da je na području naše Općine u prošloj godini realizovan 51 infrastrukturni projekat u rasponu od nekoliko hiljada maraka do nekoliko stotina hiljada a sve u zavisnosti od obima i vrijednosti projekta. Na kraju govora se zahvalio svima koji su svojim zalaganjem i radom pomogli u realizaciji ciljeva koje smo imali u prošloj godini,  pozvao da zajedničkim snagama se nastavi graditi naš Doboj Istok  da bude još ljepši i prosperitetniji.

Učenice; Dženeta Hamzić,  učenica II razreda gimnazije JU Mješovita srednja škola Doboj Istok, Merima Osmić, učenica V razreda JU Osnovna škola „Klokotnica“ i Džana Hamzić , učenica IX razreda, su pročitale literarne  radove na temu „Dan općine Doboj Istok“.

Nagrade učenicama je uručio zamjenik predsjedavajućeg Općinskog vijeća gosp. Sajib Mešić.

Zaslužnim pojedincima Općine Doboj Istok  su dodijeljenja Općinska priznanja i to;

II    ZLATNA ZNAČKA OPĆINE DOBOJ ISTOK

1. Hrnjičić (Rešida) Mirsad iz Brijesnice Velike – za doprinos u privrednom razvoju,
  2. Hadžić (Bećira) Osman iz Brijesnice Velike – za doprinos u kulturnom razvoju.

III   PISMENA ZAHVALNICA OPĆINE DOBOJ ISTOK

1. Buljić (Fehima) Nisvet iz Brijesnice Velike – za  doprinos u privrednom razvoju,
  2. UG NK „Mladost – Brijesnica“ Brijesnica Velika – za doprinos u razvoju sporta.

Svečano proglašenje i otkrivanje table Trga Alije Izetbegovića pripalo je gosp. Refiku Šuvaliću.

Delagacija boračkih uruženja i delegacija Općine na čelu sa predsjedavajućim Općinskog vijeća Dr. Feridom Konjićem,  položile su  cvijeće i proučile fatihu na spomen obilježju u Lukavica Rijeci.