Održana svečana sjednica Općinskog Vijeća

(10.03.2017)

Održana svečana sjednica Općinskog Vijeća

Dan općine Doboj Istok obilježen je nizom aktivnosti i događaja, među kojima centralno mjesto zauzima Svečana sjednica Općinskog vijeća, te polaganje cvijeća na Spomen obilježju poginulim šehidima u Ahimbašićima.

IMG_4271

Kako je istaknuo Općinski načelnik, Kemal Bratić u svom svečanom govoru, ovo je historijski dan za našu lokalnu zajednicu te da  zasluge za formiranje općine Doboj Istok pripadaju svim građanima naše općine, a posebno poginulim šehidima i borcima koji su dali svoje živote za odbranu naše domovine.

Zaslužnim pojedincima Općine Doboj Istok  su dodijeljenja Općinska priznanja i to;

IMG_4319

Pismene zahvalnice su dodijeljene; Vedadu Haliloviću iz Brijesnice Male i Sadmiru Deliću iz Klokotnice.

Zlatne značke općine Doboj Istok dodijeljene su: Senadi Džanić iz Stanić Rijeke i Admiru Dautoviću iz Brijesnice Velike i

Plaketa općine Doboj Istok dodijeljena je Hasanu Hasančeviću iz Klokotnice

IMG_4245

Svečanoj sjednici Općinskog vijeća prisustvovao je veliki broj gostiju, zakonodavne i izvršne vlasti,susjednih,  te predstavnici bratskih  općina; Starše iz Slovenije, Bućine iz Italije, Tavšani iz Turske i općine Vrapčište iz Makedonije.

Delagacija na čelu sa predsjedavajućim Općinskog vijeća Dr. Feridom Konjićem,  položila je cvijeće i proučila fatihu na spomen obilježju u Ahimbašićima.

IMG_4335 IMG_4345 IMG_4357

Za bogat kulturno zabavni program pobrinili se učenici i nastavno osobolje JU Osnovnih i Mješovite srednje škole Doboj Istok.

IMG_4214 IMG_4215 IMG_4216 IMG_4218 IMG_4219 IMG_4220 IMG_4221