ODRŽANA SVEČANA SJEDNICA OPĆINE DOBOJ ISTOK U POVODU 10.MARTA DANA OPĆINE DOBOJ ISTOK

Dan općine Doboj Istok obilježen je nizom aktivnosti i događaja, među kojima centralno mjesto zauzima Svečana sjednica Općinskog vijeća, te polaganje cvijeća na Spomen obilježju u Brijesnici Velikoj.

Predsjedavajući Općinskog vijeća gosp. Ferid Konjić je čestitao svim prisutnima Dan općine Doboj Istok, zaželio dobrodošlicu delegaciji vlade Tuzlanskog kantona na čelu sa premijerom gosp. Denijal Tulumovićem, te pozvao da učenjem fatihe prisjetimo se svih poginulih za odbranu općine Doboj Istok i cijele Bosne i Hercegovine.

Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić u svom svečanom govoru istaknuo je da je ovo je historijski dan za našu lokalnu zajednicu te da zasluge za formiranje općine Doboj Istok pripadaju svim građanima naše Općine, a posebno poginulim šehidima i borcima koji su dali svoje živote za odbranu naše domovine. Osvrnuo se na realizovane projekte u 2019 godini te na planirane aktivnosti u 2020 godini. Zahvalio se vladi Tuzlanskog kantona na čelu sa premijerom gosp. Denijelom Tulumovićem na podršci u realizaciji projekata za našu Općinu.

Premijer Tuzlanskog kantona gosp. Denijel Tulumović svim stanovnicima čestitao je Dan općine Doboj Istok. Istaknuo je da razvoj rubnih Općina će biti prioritet ove vlade.

Zaslužnim pojedincima Općine Doboj Istok su dodijeljenja Općinska priznanja i to;
I PLAKETA OPĆINE DOBOJ ISTOK
Hasančević Sulejman iz Klokotnice – za doprinos u društvenom razvoju mjesne zajednice,

II ZLATNA ZNAČKA OPĆINE DOBOJ ISTOK
Škrebo Hajrudin iz Brijesnice Male – za doprinos u društvenom razvoju mjesne zajednice,

Literarne radove na temu „Dan općine Doboj Istok“ pročitale su učenice: (Nejra Mujkić, učenica JU Mješovita srednja škola Doboj Istok i Amrina Džanić, učenica IX razreda JU Osnovna škola „Klokotnica“. Općinski načelnik Kemal Bratić je čestitao nagrađenim učenicama te im uručio skromne poklone.

Pristigle čestike u povodu 10. Marta Dana općine Dobo Istok pročitala je Rabija Nurkanović.

Delegacija boračkih udruženja, vlade tuzlanskog kantona, zakonodavnee i izvršne vlasti općine Doboj Istok su proučile fatihu i položile cvijeće na spomen obilježju u Brijesnici Velikoj.