OBILJEŽEN DAN OPĆIINE DOBOJ ISTOK

15 GODINA FORMALNOG POSTOJANJA DOBOJ ISTOKA ( 11.03. 2013)

Dan općine Doboj Istok obilježen je nizom aktivnosti i događaja, među kojima centralno mjesto zauzima Svečana sjednica Općinskog vijeća, te polaganje cvijeća na Spomen obilježju poginulim šehidima u Stanić Rijeci

426420_161529884003480_62731707_nKako je istaknuo Općinski načelnik, Kemal Bratić u svom svečanom govoru, ovo je historijski dan za našu lokalnu zajednicu koji je omogućio da Doboj Istok ne bdue prepušten na milost i nemilost graničnom području između dva entiteta. Zasluge za formiranje općine Doboj Istok pripadaju svim građanima naše općine, a posebno poginulim šehidima i borcima koji su dali svoje živote za odbranu naše domovine od velikosrpske agresije.

Svečanoj sjednici Općinskog vijeća prisustvovao je veliki broj gostiju, a među uzvanicima je bila i delegacija talijanske općine Bucine, na čelu sa gradonačelnikom Saurom Testijem. Gosti i prijatelji iz Italije oduševljeni su našom kulturom i gostoprimstvom općine Doboj Istok.

582266_161530040670131_1914857407_n

Općinski načelnik Kemal Bratić i Gradonačelnik Bucina ( Italija), Sauro Testi

Sauro Testi je gradonačelnik Bucina, okrug Toscana ( Italija)
Općinski načelnik se obratio prisutnim zvanicama prigodnim referatom