OBAVJEŠTENJE ZA GRAĐANE !!! PROJEKAT USPOSTAVE AUTOMATSKOG SISTEMA OBAVJEŠTAVANJA I UZBUNJIVANJA

Općina Doboj Istok u saradnji sa Kantonalnom upravom civilne zaštite Tuzla realizuje projekat uspostave sistema obavještavanja i uzbunjivanja koji se između ostalog sastoji od automatskih elektronskih sirena postavljenih na zgradi Općine u Klokotnici i Doma kulture u Stanić Rijeci. Zbog potrebe utvrđivanja ispravnosti i efikasnosti postavljenog sistema u narednom periodu će se vršiti povremno puštanje u rad pomenutih sirena.

Probno puštanje sirena u rad u svrhu testiranja ispravnosti vršit će se svakog prvog u mjesecu u 12:00 sati i to puštanjem signala za prestanak opasnosti u trajanju od 60 sekundi.

Navedene aktivnosti mogu izazvati uznemirenost i uplašenost kod nekih lica te molimo građane općine Doboj Istok za razumjevanje i strpljenje do završetka realizacije ovog iznimno važnog projekta.