Obavijest -Anketa o upotrebi informaciono-komunikacijskih tehnologija u domaćisnstu

(11.05.2017)

OBAVIJEST

Anketa o upotrebi informaciono-komunikacijskih tehnologija u domaćinstvu i pojedinačno

Obavještavamo Vas da će se u periodu od 15. do 28. maja ove godine, u skladu sa Planom provođenja statističkih istraživanja od interesa za Federaciju Bosne i Hercegovine (“Službene novine Federacije BiH” br. 8/17) na teritoriji naše Općine provesti Anketa o upotrebi informaciono-komunikacijskih tehnologija u domaćinstvima i pojedinačno.

Anketiranje domaćinstava na terenu obavljaju anketari ovlašteni od strane Federalnog zavoda za statistiku.

Anketa IKT-D provodi se na uzorkom izabranim domaćinstvima na području naše Općine.

Anketom o upotrebi informaciono-komunikacijskih tehnologija u domaćinstvu i pojedinačno prikupljaju se podaci o pristupu informacionim i komunikacijskim tehnologijama, upotrebi računara, korištenju interneta, upotrebi elektronskih servisa javne uprave, trgovini putem interneta, elektronskim vještinama, te o socio-demografskim karakteristikama ispitanika.

Prikupljeni podaci iz Ankete su povjerljivi i isti će se, u skladu sa odredbama članka 37. Zakona o statistici Federacije BiH (“Službene novine FBiH” br. 63/03 i 9/09), koristiti isključivo u statističke svrhe.