KULTURNI PROGRAM POVODOM OBILJEŽAVANJA DANA OPĆINE

PREDSTAVLJENA KULTURNA BAŠTINA I TRADICIJA BOSNE

(15.03.2013)

Povodom obilježavanja Dana općine Doboj Istok, upriličen  je cjelodnevni kulturni program u kojem je učestvovalo desetak kulturnih udruženja, sekcija i dječijih grupa osnovnih i srednje škole koji su prisutnim gostima prikazali kompleksan višesatni program obogaćen plesnim, folklornim i muzičkim tačkama.

DSC06388Prisutnim gostima i uvaženim zvanicama  prezentiran je rad udruženja koja se bave kulturnim aktivnostima, ali i veliki broj tačaka koje direktno ocrtavaju tradiciju i kulturu Bosne i Hercegovine.

Kako je naveo uvaženi gradonačelnik Bucina, prijateljskog grada iz Italije, gospodin Sauro Testi, samo u Doboj Istoku je imao priliku na jednom mjestu vidjeti autohtonu bosansku nošnju, folklor ili čuti ilahije i sevdalinke.