Doboj Istok bogatiji za 4 biznisa

Pet mladih osoba danas je prezentiralo svoje ideje, a 4 ih je dobilo podršku za pokretanje ili unapređenje svojih poslovnih poduhvata u Doboj Istoku nakon finalne prezentacije IMPAKT inkubatora poslovnih ideja koja je održana u prostorijama Općine Doboj Istoke.

Finalna prezentacija je svojevrsna kruna poduzetničke obuke koju su pohađali u proteklih mjesec i po dana i kroz koju su razvili svoje poslovne planove. IMPAKT inkubator poslovnih ideja provodi se u saradnji sa Ministarstvom za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona, JU Službom za zapošljavanje Tuzlanskog kantona i Općinom Doboj Istok.

Podržani su:

Almasa Mujkić, prehrambeni inženjer,je osnivačica obrta “Mješovita plastenička proizvodnja”, koja se bavi proizvodnjom domaćih proizvoda u plastenicima, s ciljem pružanja kvalitetnih usluga svojoj porodici i lokalnoj zajednici.

Dalila Sinanović, pokreće”Relax studio Lilly”, specijalizovan za tretmane masaža koji promoviraju opuštanje i zdravlje, te borbu protiv prekomjerne kilaže i celulita.

Emir Mujkić se odlučio pokrenuti svoj vlastiti biznis u poljoprivredi i stočarstvu pod nazivom „Mujkini“, nastavljajući tako porodičnu tradiciju.

Smajl Šiljić osniva biznis „Šiljić-Mont” specijaliziran je za limarske radove u Bosni i Hercegovini, fokusirajući se na proizvodnju, instalaciju i održavanje limenih konstrukcija.