Čestitka Općinskog načelnika povodom 15. aprila Dana Armije Republike Bosne i Hercegovine

SRETAN DAN ARMIJE BiH BRANITELJIMA DOBOJ ISTOKA!

Općinski načelnik Kemal Bratić je uputio čestitku povodom obilježavanja Dana Armije BiH i godišnjice formiranja oružanih snaga koje su obranile našu zemlju. U svojim čestitkama, Općinski načelnik istaknuo je ulogu Armije BiH, pogotovo ulogu brigade koja je branila područje Doboj Istoka. „Poginuli branitelji i šehidi naš su ponos i pokazatelj koliko smo žrtava morali dati da bi danas imali jedinstvenu i slobodnu Bosnu i Hercegovinu.
Doboj Istok je specifično područje i po hrabvrosti njegovih branitelja, po broju dobijenih najviših vojnih priznanja i Zlatnih ljiljana, ali nažalost i po broju poginulih šehida, te broju ratnih vojnih invalida. Dan Armije BiH je datum kada se i Doboj Istok prisjeća teških ratnih godina, odbrane svakog pedlja naše općine, ali i hrabrosti zbog koje Armija BiH danas postoji”.

OPĆINSKI NAČELNIK

Kemal Bratić