AKTIVNOSTI NEVLADINOG SEKTORA U DOBOJ ISTOKU

DVORIŠTE OSNOVNE ŠKOLE KLOKOTNICA BIT ĆE UREĐENO U PARK

(24.08.2013)

Nevladin sektor u Doboj Istok u zadnje vrijeme pokazuje koliko je zadnjih godina napredovao, te koliko se građani okreću sopstvenim snagama kako bi promijenili lokalnu zajednicu na bolje. Iako Općina Doboj Istok, u okviru svojih mogućnosti i tekućeg Budžeta pokušava finansijski pratiti  veliki broj projekata iz nevladinog sektora, ipak to nije dovoljno da se realiziraju sve ideje građana. Uspjeh Neformalne grupe građana „ Leptir“ je zbog toga još i veći.

Picture 031Centar za promociju civilnog društva (CPCD) i međunarodna švedska organizacija za razvoj Sida, potpisali su ugovor o implementaciji dvogodišnjeg projekta Program malih grantova (PMG) pod nazivom „Budi promjena“. Tim povodom 31. 07. 2013. godine  u Sarajevu  je  dodijeljeno ukupno 100.000 KM za 20 organizacija civilnog društva i neformalnih grupa iz cijele BiH.  Osnovni cilj programa je da se ojačaju i podstaknu organizacije civilnog društva (OCD) i građani da uz korištenje postojećih resursa prepoznaju i na najučinkovitiji način riješe probleme u svojim zajednicama.  Neformalna grupa građana „Leptir“ koju čine  volonteri  MFS Emmaus iz Klokotnice   dobila je ček kojim se  potvrđuje da je dobila grant u okviru ovog programa. Projekt nosi naziv „Park mladih Leptir“. Lokacija je dvorište Osnovne škole Klokotnica.  Sa radovima  je početo sredinom mjeseca augusta. U sklopu projekta trebao bi se očistiti već postojeći bunar, postaviti česma sa pitkom vodom, klupe i kante za smeće. Volonterska pomoć svih građana naše opštine je dobrodošla.  Za sve dodatne informacije o grupi, molimo vas da se učlanite na Facebook grupu „Neformalna grupa Leptir“.. Općinski načelnik, Kemal Bratić pohvalio je rad nevladinog sektora na području naše općine, te istaknuo da svaki projekt koji bude implementiran pokazuje koliko građani cijene rad lokalne samouprave. Uključivanje građana u napredak i razvoj lokalne zajednice ultimativni je korak za uspješan i lijep Doboj Istok, naglasio je Općinski načelnik.