UPOZORENJE NA VREMENSKE NEPRILIKE !!! NARANDŽASTO UPOZORENJE ZA KIŠU

Hidrometeorološki zavod Federacije BiH je za područje općine Doboj Istok, kao i šire regije, izdao narandžasto upozorenje za vremenske prilike uzrokovane jakom kišom u periodu od 00:00 do 23:59 sati dana 13.09.2024. godine – petak. Predviđa se količina padavina od 30 do 50 litara po metru kvadratnom.

Budite spremni da zaštitite sebe i svoju imovinu. Moguće je plavljenje imovine i saobraćajne mreže kao i poremećaji u snabdijevanju električnom energijom, vodom i komunikacijama. Takođe su mogući teški uslovi za vožnju usljed smanjene vidljivosti i nekontrolisanog kretanja vozila usljed vode kao potrebe za manjom evakuacijom.

Rain Orange Warning for Bosnia and Herzegovina – region Tuzla. Prencipitation 30-50 l/m2. Be prepared to protect yourself and your property. Flooding of property and traffic networks is possible. Disruption in the supply of electricity, water and communications is possible. Minor evacuation may be required. Difficult driving conditions due to reduced visibility and uncontrolled movement of vehicles due to water.