IZVRŠENA PRIPOPREDAJA AMBULANTNOG VOZILA SLUŽBI ZAŠTITE I SPAŠAVANJA

Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić danas je svečano izvršio primopredaju ambulantnog vozila Službi zaštite i spašavanja u okviru JZU Dom zdravlja Doboj Istok.

Vozilo je preuzeo direktor Javne ustanove dom zdravlja Doboj Istok gosp. Kenan Mujkić.

Projekat „Nabavka ambulantnog vozila“ namjenjen za opremanje službi zaštite i spašavanja  realizovan je od strane Kantonalne uprave Civilne zaštite Tuzla i Općine Doboj Istok.

Ambulantno vozilo za hitne slučajeve biće u funkciji opremanja i jačanja službi zaštite i spašavanja, konkretno službe za hitnu medicinsku pomoć koja funkcioniše u okviru JZU Dom zdravlja Doboj Istok a sa kojom Općina Doboj Istok ima potpisan Ugovor o saradnji te koja slijedom istog predstavlja jednu od tri formirane službe ZIS-a na našoju općini.

Vrijednost projekta je 126.009,00KM sufinansiranog od strane Kantonalne uprave civilne zaštite u iznosu 105.600,00KM i Općine Doboj Istok u iznosu 20.409,00KM.