UPOZORENJE NA VREMENSKE NEPRILIKE!!! Visoke temperature /High-temperature

Hidrometeorološki zavod Federacije BiH je za područje općine Doboj Istok, kao i šire regije, izdao upozorenje:

Visoka temperatura Crveno Upozorenje za Bosnu i Hercegovinu – region Tuzla. Max temperatura preko 38 °C na dan 16.07.2024. –utorak u vremenu 12:00 do 18:00.

Poduzmite mjere, očekuju se ekstremno visoke temperature. Zaštitite sebe i pomozite ugroženim osobama. Djelujte u skladu sa savjetima ovlaštenih organa. Očekujte moguće kvarove u infrastrukturi.

High-temperature, orange warning for Bosnia and Herzegovina – region Tuzla. Maximum air temp up to 38°C. Take necessary precautions for your safety, extremely high temperatures are expected. Protect yourself and help vulnerable people. Follow the advice of the authorities.