V.D. DIREKTOR CENTRA ZA UKLANJANJE MINA BOSNE I HERCEGOVINE SAŠA OBRADOVIĆ I V.D. POMOĆNIK DIREKTORA ZA PODRŠKU GOSP. DAMIR ŠIŠIĆ U RADNOJ POSJETI OPĆINI DOBOJ ISTOK

(17.07.2018)

Danas je Općinski načelnik gosp. Kemal Bratić u radnu posjetu primio gosp. Sašu Obradovića, v.d. direktora Centra za uklanjanje mina Bosne i Hercegovine i gosp. Damira Šišića, v.d. pomoćnika direktora za podršku. Tema radne posjete je rješavanje problema deminiranja na području općine Doboj Istok.Trenutno na području naše Općine se realizuju dva projekta deminiranja i to na prostoru Mjesne zajednice Lukavica Rijeka, ukupne površine 125.000 metara2.
Na sastanku se razgovaralo o realizacije započetih projekata i nastavku aktivnosti u tekućoj i narednoj godini. Zaključak sastanka je deminiranje preostalog prostora od ukupno 400.000 metara2. Nakon sastanka izvršen je obilazak radilišta na dva projekta na prostoru Mjesne zajednice Lukavica Rijeka.