„ZAJEDNO U VATRU“

(12.03.2018)

„ZAJEDNO U VATRU“

Dana 10.03.2018. godine u Doboju je održana završna svečanost po projektu vijeća Evrope i općina; Doboj Istok, Doboj, Usora i Doboj Jug , pod nazivom „Zajedno u vatru“.
Projekat su zajedno inicirale navedene općine a imao je za cilj obuku volontera-vatrogasaca iz ove četiri lokalne zajednice, zatim polaganje ispita za vatrogasca i završni čin izvođenje zajedničke vježbe svih učesnika. Sa prostora naše Općine uspješno su prošli obuku i stekli zvanje vatrogasac ukupno 12. učesnika. Svečanom uručenju certifikata su prisustvovali ambasador vijeća Evrope i načelnici općina. Ispred naše Općine svačnosti je prisustvovao pomoćnik općinskog načelika za Civilnu Zaštitu g-din. Sulejman Delić.
Sam projekat je finansiran od institucija vijeća Evrope i predstavlja prvu fazu projekta.
Ovom prilikom čestitamo polaznicima obuke sa prostora općine Doboj Istok na zalaganju i uspješnom završetku projekta.