Javna rasprava o budžetu-izvršenju budžeta i sredstva građanima

(15.12.2017)

Održane javne rasprave o;

1. Nacrtu budžeta za 2018 godinu
  2. Nacrtu Odluke o izvršenju budžeta za 2018 godinu i
  3. Nacrtu Odluke o uslovima i postupku dodjele sredstava udruženjima građana

IMG_0697

Danas  je u sali Općinskog vijeća održana javna rasprava o Nacrtu budžeta  i Nacrtu Odluke o izvršenju budžeta za 2018 godinu sa početkom u 10,00 sati,  te javna rasprava o Nacrtu Odluke o uslovima i postupku dodjele sredstava udruženjima građana sa početkom u 11,00 sati.

Proceduru donošenja, sastav i kraće obrazloženje budžeta izložio  je g-din. Alirizah Mujkić, pomoćnik Općinskog načelnika za poduzetništvo i finansije.

Na raspravi se za riječ javilo 10 govornika, koji su iznijeli svoje konkretne prijedloge i primjedbe na Nacrt budžeta.

Na Nacrt Odluke o izvršnju budžeta za 2018 godinu nije bilo primjedbi.

Uvodno obrazloženje Nacrta Odluke o uslovima i postupku dodjele sredstava udruženjima građana iznio je g-din. Omer Hadžić, sekretar Općine Doboj Istok. Na raspravi se za riječ javilo 7 govornika, koji su iznijeli svoje konkretne prijedloge i primjedbe na Nacrt Odluke o uslovima i postupku dodjele sredstava udruženjima.