Aktivnosti Centra za socijalni rad Doboj Istok u mjesecu Juli/August

(14.09.2017)

Aktivnosti Centra za socijalni rad Doboj Istok u mjesecu Juli/August

Centar za socijalni rad je kao i do sada u protekla dva mjeseca imao niz humanitarnih aktivnosti, a neke od njih su realizovane zahvaljujući dobroj saradnji sa opštinskim načelnikom i Nevladinim sektorom- Udruženje „Crveno bijela crvena radost“ iz Tuzle.

1 2 školski pribor 6 5 4 3

U mjesecu Julu ove godine podijeljeni su prehrambeni paketi za tri porodice koje žive na području naše opštine.Akcenat je stavljen na porodice sa djecom čiji roditelji su nezaposleni ili zbog zdravstvenih razloga nisu u mogućnosti raditi.Pomoć u vidu prehrambenog paketa čija vrijednost iznosi preko 250,00KM je dodijeljenja četveročlanoj porodici u kojoj živi dvoje mldb.djece, nezaposlena majka i otac koji je invalidno lice.Druga porodica je nepotpuna, domicilna, a koju čine dvoje mldb.djece koja se nalaze na redovnom školovanju i otac koji je nezaposlen i invalidno je lice.Treća porodica je takođe nepotpuna, dvočlana, otac koji je potpuno nesposoban za samostalan rad i privređivanje i mldb. dijete do polaska u Osnovnu školu.Sve navedene porodice su i korisnici određenih novčanih primanja, odnosno ostvarili su određena prava iz socijalne zaštite putem ovog Centra za socijalni rad.Slične i iste aktivnosti Centar za socijalni rad je realizovao i u ranijem periodu, odnosno, postoji kontinuitet u pomaganju socijalno ugroženim porodicama.Ranije je pisano o tome da je određenom broju socijalno ugroženih porodica u saradnji sa nevladinim sektorom nabavljen materijal za kupatilo i da se istima pomoglo da se stvore adekvatni uslovi za život i održavanje lične higijene.Navedene aktivnosti su se nastavile pa je tako u peridu od mjeseca Jula do kraja Augusta nabavljen materijal za opremanje kupatila za tri porodice sa područja opštine Doboj Istok.Još jedna aktivnost koju praktikuje ovaj Centar za socijalni rad za vrijeme vjerskih i državnih praznika je obilazak štićenika u Prihvatnom Centru „Duje“, a koji su u isti smješteni putem ovog Centra za socijalni rad. Prilikom tih posjeta i obilježavanja praznika, štićenicima se uruče i prigodni pokloni.Krajem mjeseca Augusta, izvršena je i podjela školskog pribora za školsku djecu koja dolaze iz socijalno ugroženih porodica. Naime, ovo je aktivnost koju do sada Centar za socijalni rad radnije nikada nije realizovao zbog nedostatka finansijskih sredstava i donatora. Zahvaljujući saradnji sa udruženjem „Crveno bijela crvena radost“ iz Tuzle, posredstvom Centra za socijalni rad podijeljeno je 68 školskih ruksaka u kojima se nalazio pribor za djecu koja pohađaju Osnovne i srednje škole.