Održana svečana sjednica Općinskog vijeća u povodu obilježavanja  Dana 109/224 brdske brigade Doboj

Održana svečana sjednica Općinskog vijeća u povodu obilježavanja Dana 109/224 brdske brigade Doboj

(04.07.2016)

Održana svečana sjednica Općinskog vijeća u povodu obilježavanja

Dana 109/224 brdske brigade Doboj

Svečana sjednica Općinskog vijeća  u povodu obilježavanja Dana 109/224 brdske brigade održana je  sa početkom u 11,00 sati u sali Općinskog vijeća, zgrada općine u Klokotnici.

Svečanu  sjednicu otvorio je predsjedavajući  Općinskog vijeća dr. Ferid Konjić, a referat  povodom Dana brigade je pročitao zamjenik predsjedavajućeg Općinskog vijeća g.-din. Sajib Mešić  u kome je sve prisutne posjetio o ratnom putu brigade kroz koju je prošlo oko tri hiljade boraca.

IMG_0219

“Istaknuo kako je srpski agresor planirao okupirati teritorije današnje općine Doboj Istok, Veliku i Malu Brijesnicu, Klokotnicu, Stanić Rijeku i Lukavica Rijeku te spojiti Ozren i Trebavu, u čemu je bio onemogućen upravo zahvaljujući borcima 109/224. brdske brigade. Trebamo se stalno posjećati, zašto i kako je nastala 109/224 dobojska brigade.Na pitanje kao je nastala naša brigade najkraće i najjednostavniji odgovor bio bi da sačuva opstanak ovog naroda na ovom prostoru.”

Nakon čitanja referata povodom dana brigade dodijeljenja su Općinska priznanja  zaslužnim braniteljima, pripadnicima Armije RBiH.

Općinska priznanja zaslužnim braniteljima, pripadnicima Armije RBiH uručio je Predsjedavajući Općinskog vijeća dr. Ferid Konjić i to:

IMG_0253

Zlatnu značku Općine Doboj Istok za doprinos u odbrani zemlje primio je Vahudin Mešić  iz Svjetliče,

Pismene zahvalnice za doprinos u odbrani zemlje primili su:

1. Šemsudin ef. Kosovac iz Klokotnice i
  1. Besim Mujkić iz Klokotnica

Nakon Svečane sjednice Predsjedavajući Općinskog vijeća dr. Ferid Konjić, te predstavnici boračkih udruženja su položili cvijeće i proučili fatihu na spomen obilježju-šehidskom mezarju u Klokotnici-Ahimbašići.

IMG_0267 IMG_0269

Za svečani ručak u sportskoj dvorani Osnovne škole u Klokotnici pobrinilo se udruženje žena Doboj Istok.

IMG_0313 IMG_0320