10 mart svečana sjednica i sve ostalo

(11.03.2016)

U prepunoj sportskoj dvorani osnovne škole Brijesnica, uz prisustvo predstavnika zakonodavne i izvršen vlasti Tuzlanskog kantona, brojnih zvanica, održana je Svečana sjednica Općinskog vijeća.

IMG_0746

IMG_0716

Sjedici su prisustvovali: Predsjednik Skupštine Tuzlanskog kantona –  Senad Alić, Premijer  Tuzlanskog kantona –  Bego  Gutić, Ministri: Husein Topčagić, ministar unutrašnjih poslova, Fahrudin Skopljak, ministar za boračka pitanja, Srđan Mićanović ministar industrije, energetike i rudarstva, Mirsad Gluhić ministar trgovine, turizma i saobraćaja i  Nermin Hodžić  ministar razvoja i poduzetništva.

Poslanici Skupštine Tuzlanskog kantona:   Jasmina Lugović,  Azra  Kahrimanović,  Mirza Omerdić i Mirsad Bečić.

Načelnici općina: Jasminka Begić (Doboj Jug), Sead Muminović (Čelić),  Elvir Hadžiomerović (Vukosavlje) ,  Bojan Kirbiš (Starše – Slovenija) i Jusuf Čavkunović, (Kladanj)

Prisutnima su Dan općine čestitali načelnik općine g-din. Kemal Bratić, premijer vlade Tuzlanskog kantona, g-din  Bego Gutić, te predstavnik općine Starše – Slovenija,  Bojan Kirbiš.

IMG_0772 IMG_0815IMG_0809

Literalne radove na temu Dan općine pročitali su učenici: Iljazović Azra, učenica OŠ „Brijesnica“, Mujkić Nejra, učenica OŠ „Klokotnica“ i Hadžić Amela, učenica JU Mješovita srednja škola Doboj Istok.

IMG_0806

Općinska priznanja su dodijeljena:

Plaketa općine Doboj Istok dodijeljena je Kemalu Bratiću iz Klokotnice – za doprinos u društvenom i kulturnom razvoju, Zlatna značka općine Doboj Istok dodijeljena je Jasminu Mujiću iz Klokotnice – za doprinos u razvoju sporta, posthumno priznanje za doprinos u društvenom i kulturnom razvoju općine Doboj Istok dodjeljeno je ef. Redži Fehriću i Pismena zahvalnica općine Doboj Istok dodijeljena je asocijaciji „MB-Live“ iz Brijesnice Male.

IMG_0797

Pismene čestitke povodom Dana općine uputili su: Organizacija Ratnih vojnih invalida, Organizacija porodica šehida i poginulih boraca, Organizacija demobilisanih boraca, Udruženje građana dobitnika najvećih ratnih priznanja, Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica, Ministarstvo civilnih poslova BiH, Skupština Tuzlanskog kantona, Općinski načelnik općine Čelić, Općinski načelnik općine Kladanj, Općinski načelnik općine Lukavac, Općinski načelnik općine Gračanica, Općinski načelnik općine Banovići, Stranka demokratske akcije-općinski odbor Doboj Istok, Klub vijećnika Saveza za bolju budućnost BiH Doboj Istok, Građanska demokratska stranka BiH-općinski odbor Doboj Istok, Klub vijećnika LDS-naša stranka-Doboj Istok, Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine Socijaldemokrati-općinski odbor Doboj Istok, Općinski savjet stranke za BiH-Doboj Istok, Mjesna zajednica Brijesnica Mala, Mjesna zajednica Klokotnica, JU osnovna škola „Brijesnica“, JU osnovna škola „Klokotnica“, JU za predškolski odgoj i obrazovanje „Dječija radost „ Doboj Istok, JU Centar za socijalni rad Doboj Istok, d.o.o. „Zedina“ Brijesnica Mala, d.o.o. Suhopoljka Klokotnica, Javno komunalno preduzeće „Čisto“ Doboj Istok, d.o.o „Kim“ Doboj Istok, d.o.o. „Forum“ Doboj Istok, Medžlis islamske zajednice Doboj Istok-izvršni odbor, Islamska zajednica u BiH muftijstvo Zeničko-medžlis islamske zajednice Doboj-izvršni odbor, Bošnjačka zajednica kulture „Preporod“ Doboj Istok, Sportski savez Općine Doboj Istok i  Asocijacija „MB LIVE“ Brijesnica Mala.

Za bogat kulturno zabavni program pobrinule su se Osnovne i Srednja mješovita škola, JU za predškolski odgoj i obrazovanje „Dječija radost „ Doboj Istok,   te Kud „Osman Alibašić“  Brijesnica Mala.

IMG_0826 IMG_0840 IMG_0847 IMG_0849 IMG_0857 IMG_0863 IMG_0865 IMG_0869

IMG_0874

Nakon završene Svečane sjednice Predsjedavajući  Općinskog vijeća dr. Ferid Konjić i Općinski načelnik Kemal Bratić   sa saradnicima i gostima položili su  cvijeće na spomen obilježje u mjesnoj zajednici Brijesnica Velika.

12800112_1125713370780610_6877402022361661351_n

U prepunoj sportskoj dvorani Osnovne škole „Brijesnica“ Udruženje žena „Doboj Istok“, organizovalo je izložbu tradicionalnih jela, Na samoj izložbi je učestvovalo preko 270 žena iz 14 udruženja i to: Jelah, Usora, Kalošević, Pridjel, Ševarlije, Doboj-Jug, Stjepan Polje, Škahovica (dva udruženja), Pribava, Plane, Lukavica i Etno sekcija iz Jelaha.