Zvanično otvoren Centar za djecu i mlade

(03.09.2015)

Zvanično otvoren Centar za djecu i mlade

Dana, 02.09.2015. godine je zvanično otvoren Centar za djecu i mlade u Klokotnici, Doboj Istok.
Otvaranju Centra prisustvovali su: Ambasador Holandije u BiH gospodin Juriaan Kraak, Ministar za prostorno uređenje i zaštitu okoliša TK gospodin Hasan Ferhatović, načelnik općine Doboj Istok gospodin Kemal Bratić, gospodin Wilem Pronk – predsjednik fondacije Proplan, koja je većinski donator u izgradnji centra, te prijatelji i uposlenici MFS-EMMAUS-a.

dječiji centar duje

Centar za djecu i mlade su presjecanjem vrpce otvorili ambasador Kraljevine Holandije u BiH gospodin Juriaan Kraak i načelnik općine Doboj Istok gospodin Kemal Bratić.

U prvoj fazi, za smještaj u Centar, predviđeno je 24 djece, a sa završetkom izgradnje bungalova predviđeni kapaciteti će se proširiti na 54 korisnika, koji će, uz nadzor stručnog osoblja, pokušati da prođu kroz procese resocijalizacije i na kraju reintegracije u lokalnu zajednicu.