USPJEH UČENIKA JU MJEŠOVITE SREDNJE ŠKOLE DOBOJ ISTOK, BRIJESNICA VELIKA

Prvi puta u našoj zemlji organizovano je takmičenje učenika srednjih škola o poznavanju bh. pravosudnog sistema.
Takmičenje  realizuje Mreža pravde BiH,a nosioci aktivnosti su Udruženje sudija BiH, Inicijativa mladih za ljudska prava BiH i Fondacija Media Centar Sarajevo. Održavanje ovog takmičenja je omogućeno uz podršku američkog naroda preko Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).
Takmičenja su održana u pet regija, Tuzla, Banja Luka, Mostar, Sarajevo, Istočno Sarajevo, a učenici JU Mješovite srednje škole Doboj Istok, ubjedljivu pobjedu ostavrili su u Sarajevu, 19.aprila 2014. godine.
Prva gimnazija u Sarajevu bila je domaćin ovogDSC07166 takmičenja, a tim učenika JU MSŠ Doboj Istok u sastavu: Nasiha Maleškić, Said Bačinović i Amina Zahirović, pod vodstvom pedagoga škole Vesne Imširović, pokazao je najbolje znanje o bh. pravosudnom sistemu.
Na takmičenju su učestvovala 52 tima iz Sarajeva, Visokog i Hadžića, te su naši učenici još jednom pokazali da je znanje kvalitet naše škole.
Učenici su sa pedagogom škole, na ovom takmičenju osvojili vrijedne nagrade, te se plasirali na finalno takmičenje koje će se održati u Sarajevu, gdje ih takođe očekuju vrijedne nagrade.