POKRENITA INICIJATIVA ZA PREVENCIJU NASILJA MEĐU MLADIMA

NEĆEMO DOZVOLITI DA SE U DOBOJ ISTOKU DESE INCIDENTI KAO U HEMIJSKOJ ŠKOLI U TUZLI
 (08.11.2013)

Povodom događaja koji su zabilježeni u Hemijskoj školi u Tuzli i nasilja među tinejdžerima, odnosno, učenicima ove škole, Općinski načelnik Kemal Bratić je zajedno sa Općinskom službom za društvene djelatnosti, branilačko-invalidsku zaštitu i opću upravu Općine Doboj Istok pokrenuo inicijativu da uprave osnovnih i srednje škole sa područja naše općine provedu preventivne programe među učenicima. Zahvaljujući ovakvim aktivnostima i preventivnim mjerama učenici će biti upoznati sa tehnikama rješavanja sukoba, učit će o toleranciji i nenasilju kao životnom konceptu, te će imati priliku dobiti direktne savjete od strane stručnih osoba, pedagoga i psihologa.

ali22Kako je istaknuo Općinski načelnik Kemal Bratić, cilj ovakve inicijative je da se u Doboj Istoku nikad ne dese incidenti kakvi su se desili u Tuzli „ Vjerujem da će se uprave škola intenzivno uključiti u program prevencije nasilja među mlaidma, jer su škole temelj odgoja i obrazovanja, a Općina Doboj Istok će aktivno podržati svaku aktivnost koja se bude provela“, potvrđeno je iz Kabineta Općinskog načelnika.