POPIS STANOVNIŠTVA NA PODRUČJU DOBOJ ISTOKA

POPIS STANOVNIŠTVA NA PODRUČJU DOBOJ ISTOKA BIT ĆE ZAVRŠEN PRIJE ROKA

(11.10.2013.)

Popis stanovniuštva na području Doboj Istoka teče po definiranom planu i bit će završen i prije roka, odnosno, prije 15.10.2013. godine, potvrđeno je iz Popisne komisije Doboj Istoka. Kako saznajemo, u toku popisa nije zabilježeno većih problema, niti prepreka na terenu. Popisivači potvrđuju da je kooperativnost građana na zavidnom nivou, a ujedno  potvrđeno je da je Doboj Istok jedna od najekspeditivnijh općina na području BiH . Naime, pet dana prije isteka roka popisano je više od 80% stanovništva Doboj Istoka,. a veliki broj popisnih krugova završen je u potpunosti.

imagesOpćinski načelnik Kemal Bratić, pohvalio je ozbiljnost rada Popisne koimisije, ali i rad popisivača na terenu, istakavši da bez njihovog odgovornog pristupa popis ne bi bio moguć. Općinski načelnik ujedno je zadovoljan odzivom i otvorenošću građana.

Ptrvi preliminarni rezultati Popisa stanovništva 2013. Godine, očekuju se krajem decembra.