POČELA PODJELA SREDSTAVA ZA UDŽBENIKE

PREKO 80 KORISNIKA DOBIT ĆE POMOĆ ZA NABAVKU UDŽBENIKA
 (01.10.2013)

Općinska služba za društvene djelatnosti, branilačko-invalidsku zaštitu i opću upravu Općine Doboj Istok danas je počela sa isplatom naknada za nabavku udžbenika za osamdeset koriuisnika iz kategorija demobilisanih boraca i ratnih vojnih invalida. Podijelit će se ukupno oko 9 000 KM korisnicima čija primanja nisu dovoljna za zadovoljavanje potreba nabavke udžbenika za osnovnu i srednju školu.

DSC02659Općina Doboj Istok svake godine provodi proceduru prijema neophodne dokumentacije, kao i isplate naznačenih sredstava korisnicima  što predstavlja izuzetno kompleksan proces, ali i mogućnost da se u direktnoj komunikaciji sa korisnicima detektiraju problemi socijalne prirode i vidi u kojem smjeru je potrebno provoditi dodatne akcije pomoći.